Co warto wiedzieć o spinkach do koszul?

Spinki do koszul to element męskiej biżuterii, który nadaje całej stylizacji indywidualnego charakteru, szyku i elegancji. Były znane już w średniowieczu, kiedy to przyozdabiano wszystkie widoczne elementy koszul – mankiety, kołnierzyki, itp. Początkowo używano jednak guzików i wstążek, by ostatecznie zdecydować się na używanie spinek do mankietów. Zawsze były one i są ważnym elementem stroju o formalnym charakterze. Czym są prostsze, tym bardziej formalna jest okazja, na którą powinny zostać założone. Eleganckie spinki do koszul zawsze powinno się zakładać do smokingu, fraka, formalnego garnituru i żakietu. Są zatem idealnym dodatkiem do stylizacji wybieranej na ślub i wesele, absolutorium uniwersyteckie, uroczyste wręczenie orderów lub nagród, a nawet bal sylwestrowy, maturę czy studniówkę.

Jak nie nosić spinek do koszul?

Najczęściej popełnianą gafą jest ubieranie spinek do koszul bez krawata. Tak ubrany mężczyzna będzie wyglądał jeszcze gorzej, jeśli koszula zostanie rozpięta – to stanowczy konflikt z formalnie wyglądającymi spinkami. Odstępstwem od eleganckiego stylu jest również noszenie spinek o różnych – często wymyślnych kształtach, i krzykliwych barwach. Warto tu pamiętać o prostej zasadzie – czym prostsza i mniej kolorowa spinka, tym bardziej formalnie i elegancko prezentuje się w zestawieniu z białą koszulą.

Jak dobrać koszulę do spinek?

Koszula do spinek powinna mieć raczej formalny charakter. Jej wyróżniające się elementy to: sztywny kołnierz, długie rękawy, mankiety skrojone pod kątem prostym i brak kieszeni na piersi. Sprawdzą się także jasne, niekrzykliwe barwy i brak widocznych wzorów. Latem dużą popularnością cieszą się również stroje z pojedynczym mankietem na Modini.pl – spinki do koszul. Przy wyborze odpowiedniej koszuli należy zwrócić uwagę na to, by posiadała mankiet francuski lub neapolitański. Jedynie wówczas spinka będzie widocznym elementem męskiej biżuterii i efektownym dodatkiem.

Jak dopasować spinki do stylizacji?

Ważne jest odpowiednie dopasowanie spinek do koszul do reszty stylizacji – garnituru, butów i innych dodatków. Należy wówczas zwrócić uwagę na kolorystykę i materiał wykonania. Dobrym sposobem na odpowiednie dopasowanie spinek z pewnością okaże się dobranie metali – spinki powinny komponować się z kopertą zegarka, pierścionkiem, klamrą do pasa czy spinką do krawata. Wszystkie elementy stylizacji muszą składać się na spójną, harmonizują i elegancką całość.