pomoc drogowa Hannover

Warsztat z lawetą – czy warto wybrać pomoc drogową z naprawą?

Bardzo często na drodze może spotkać nas kolizja, wypadek, awaria. Wtedy, to gdy nasze auto jest unieruchomione, dzwonimy po lawetę i holujemy nasz samochód do zaprzyjaźnionego mechanika. Co jednak zrobić, gdy go nie mamy? Warto zastanowić się nad wyborem pomocy drogowej wraz z naprawą. Jak to działa? Zapraszamy do naszego poradnika na ten temat. 

Pomoc drogowa z warsztatem – czym się charakteryzuje?

Wygodniej jest nie martwić się o to, kto naprawi nasze auto – zawsze lepiej jest wybrać kompleksową usługę, która automatycznie jest tańsza. Taka pomoc drogowa z warsztatem cechuje się przede wszystkim tym, że jest w stanie nawet na miejscu udzielić nam pomocy. Dotyczy ona na przykład zmiany koła, ale także diagnostyki komputerowej, spuszczania paliwa, awaryjnego odpalania pojazdów i usług wulkanizacyjnych.

Niektóre z tych usług może świadczyć także pomoc drogowa, która nie ma warsztatu. Tak jest właśnie w przypadku firmy pomoc drogowa Hannover. Posiada ona w swoich usługach zarówno holowanie, jak i dowóz paliwa, a nawet zmianę żarówek. Wszystko to za sprawą terenu, na jakim działa firma – warto mieć ją w swoich kontaktach, ponieważ będąc za granicą, szczególnie w okolicach takich jak autostrada A1, A2, A4, A5, A7, A9, A10, A12, A13, A14, A15, A19, A20, A21, A24, A38, A72, A93 często możemy wymagać pomocy.

Co ważne jest to polska pomoc drogowa, dzięki czemu korzystanie z niej nie jest tak drogie. Należy także podkreślić to, że nie wszystkie pomoce drogowe wraz z warsztatem pracują całą dobę, a wcześniej wspomniana firma już tak. Niezależnie od pory, a nawet dnia są w stanie nieść pomoc każdemu, kto znajdzie się w obrębie takich niemieckich miast jak: Berlin, Hannover, Magdeburg, Monachium, Hamburg, Dortmund, Kassel, Frankfurt am Main, Leipzig, Koln, Bremen i wiele innych.

Holowanie bez naprawy? Nie do końca

Jednak nie zawsze można powiedzieć, że każda laweta ma za zadanie tylko przetransportować dany pojazd z punktu A do punktu B. Najczęściej kierowcy lawet są przeszkoleni i pomagają także klientom w dobrym oznaczeniu miejscu zdarzenia, tak by bezpieczni byli pasażerowie, kierowca, a także inni uczestnicy ruchu drogowego.


Holowanie bez naprawy ma również swój plusy – mam czas na to, by zastanowić się co zrobić ze swoim autem i czy opłaca się jego naprawa. Czasem warto przetransportować samochód na przykład na swoją posesję, by poszukać w Internecie tańszych części. Jeśli nie spieszy się nam, możemy w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy.