Awaria, kolizja za granicą – jak się zachować?

Ostatnimi czasy prawie kompletnie zrezygnowaliśmy z korzystania z transportu publicznego, w tym pociągów, autobusów, czy też samolotów. Przez względy epidemiologiczne przez jakiś czas zakazane były loty poza granice naszego kraju, jednak lato rządzi się swoimi prawami i wielu z nas udało się na urlop swoim samochodem. Na drodze pojawił się zatem jeszcze większy ruch, szczególnie na granicach. Jak zatem zachować się, gdy mamy do czynienia z awarią auta lub kolizją, gdy wiemy, że laweta z zagranicznego kraju może kosztować krocie?

Holowanie z zagranicy

W tym roku Polacy szczególnie upodobali sobie wyjazdy do Chorwacji. I o ile w Czechach ewentualne zepsucie się samochodu nie jest problemem, a naprawa niezbyt kosztowna, to już w Austrii jest to niezwykle duży koszt. Choć sama usługa holowania do najbliższego punktu serwisowego może kosztować około 800 złotych, to już naprawienie go wiąże się z dużo wyższymi cenami. Podobnie jest we Francji, choć i tu holowanie jest już o wiele droższe – kosztuje nawet 1200 złotych w zależności od ilości kilometrów, nie wspominając już o serwisie auta. Większość właścicieli aut, które uległy zniszczeniu czy awarii poza granicami naszego kraju przez nawet kilka miesięcy musi borykać się ze skutkami napraw w nieznanym warsztacie, poza Polską.

Stąd też warto wyjeżdżając za granicę w jakiś sposób zadbać o swój komfort i wykupić np. dodatkowe ubezpieczenie Assistance za granicą. Dobrym rozwiązaniem będzie także sprowadzenie lawety z Polski, choć to również zależne jest od tego, jak daleko znajdujemy się od naszej ojczyzny.

Laweta z Polski

Będąc jednak w miarę blisko Polski, gdy do zdarzenia dojdzie bliżej granicy, warto znać zaprzyjaźnioną i wartą zaufania firmę zajmującą się transportem pojazdów. Korzystając np. z usługi holowanie Słubice zamiast z pomocy drogowej w Niemczech czy Czechach, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Co więcej – polski pracownik mówiący po polsku jest w stanie nas uspokoić w tej jakże stresującej sytuacji.

Laweta z Polski za granicą to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i nerwów. Profesjonalna firma holownicza wie, w jaki sposób postępować, jak zabezpieczyć dany pojazd i zapewnić transport kierowcy oraz pasażerom. Jest to niezwykle ważne, szczególnie że wiele lawet dostępnych jest w naszym kraju przez 24h, a reakcja jest praktycznie natychmiastowa. Laweta z Polski zawożąc nasz pojazd do naszego kraju, nie wraca z powrotem poza granice, zatem koszt ten jest mniejszy.