Ukrainskie kresy

Historyczne Ukraińskie Kresy

Ukraina jest bez wątpienia miejscem, któremu powinno poświęcać się więcej uwagi. Niestety wielu Polaków nie było jeszcze ani razu na obszarach tego państwa. Ukraina z Polską są na wieki połączone wspólną i bogatą historią na przełomie wieków. Miasta takie jak: Lwów, Kijów czy Kamieniec Podolski są na zawsze zapisane w ukraińsko-polskiej historii.

Klimat ukraiński jest w zasadzie taki sam jak w Polsce, dlatego też wybór terminu podróży można dostosować do polskich realiów. Warto jednak wspomnieć, iż na południu Ukrainy lato jest zdecydowanie bardziej upalne, w porównaniu do pozostałych części kraju. Natomiast zima jest przeważnie mroźniejsza niż w Polsce.

Na Ukrainę bardzo łatwo jest się dostać. Wiele osób organizuje sobie sama wyjazdy na kresowe ziemie. Przeważnie wiąże się to z dotarciem do Lwowa, który znajduje się blisko polskiej granicy oraz jest miejscem wypadowym do innych części Ukrainy. Urządzane są również różnego rodzaju zorganizowane wycieczki do rozmaitych zakątków tego kraju. Warte polecenia jest Biuro Podróży „Chortycia”, które posiada bogatą ofertę wyjazdów na malownicze zakątki ziemi ukraińskiej. Oferty biura można odnaleźć na stronie https://www.kresy.com/.

Biuro organizuje wycieczki na Ukrainę od 1999 roku. Firma posiada duże doświadczenie w turystyce oraz prowadzi długoletnią współpracę z partnerami poza granicami Polski. Specjalizacją biura są przede wszystkim wycieczki do Lwowa oraz na Ukrainę. W swojej ofercie mają wycieczki do Kijowa, Podola, Odessy, Zakarpacia oraz Truskawca. Wyjazdy rozpoczynają się już od jednego dnia. Firma umożliwia wycieczki klientom indywidualnym oraz dla grup. Biuro Podróży „Chortycia” realizuje szerokie spektrum wyjazdów integracyjnych dla firm, na których możliwe jest zorganizowanie konferencji oraz wykładów.

Dużym plusem biura jest to, że potrafi doskonale dopasować wyjazd według preferencji klienta. W ofercie można znaleźć wycieczki autokarowe, pociągowe oraz przeloty samolotem, które odbywają się z różnych miast Polski: Warszawa, Kraków, Katowice, Przemyśl, Lublin, Rzeszów. Jednym z popularniejszych wypadów organizowanych przez biuro są wycieczki do Lwowa z Zamkami Podkowy oraz wycieczka na Podole ze zwiedzaniem twierdź w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu oraz miasta Czerniowce.