motocykl

Dlaczego warto mieć motocykl?

Motocykle od lat mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego właściwie ludzie decydują się na zakup motocykla? Endorfiny, niezapomniane przeżycia, nowe znajomości, najszybszy sposób przemieszczania się, to tylko niektóre z plusów posiadania motocykla. Czy jednak rzeczywiście warto go kupić?

Dlaczego warto zdecydować się na motocykl?

  1. W dużych, bardzo zatłoczonych miastach niezbyt komfortowo podróżuje się samochodem. O wiele szybszym środkiem transportu jest motocykl! Nie dość, że dojedziesz nim niemal wszędzie, to dodatkowo omijasz korki, nie szukasz miejsc parkingowych, co nader często graniczy z cudem, i nie zerkasz nerwowo na zegarek, zastanawiając się czy zdążysz na umówione spotkanie bądź do pracy. Możesz być pewny, że zdążysz, a może nawet zjawisz się w docelowym miejscu przed czasem.
  2. Przemieszczanie się samochodem to jedno, dzięki motocyklowi, możesz również zapomnieć o komunikacji miejskiej. Nie musisz się już obawiać, że zaśpisz na poranny autobus albo ucieknie ci tramwaj, bo za długo stałeś na przejściu dla pieszych.
  3. Jeśli jeździsz motocyklem, nie płacisz za parking, przynajmniej w większości polskich miast.
  4. Wiedziałeś, że jeżdżąc motocyklem spalasz kalorie? Może to nie intensywny trening siłowy, ale zawsze jakiś wysiłek.
  5. W gruncie rzeczy, motocykle dostarczają niebywałej frajdy. Jazda nimi relaksuje, uspokaja, pozwala oderwać się od natłoku myśli, problemów czy monotonnej codzienności.
  6. Długie trasy nie są przeszkodą dla posiadaczy motocykli, wręcz przeciwnie, są ciekawszą alternatywą podróżowania. Na trasie możesz spotkać bardzo intrygujących ludzi, a samo obserwowanie zmieniającego się krajobrazu, mijanych miasteczek czy miast już jest wielkim przeżyciem.
  7. Podobno nic tak nie podnosi samooceny, jak własny motocykl.
  8. Pasja do motocykli poszerza kręgi koleżeńskie, łączy ludzi z najróżniejszych rejonów Polski. Pozwala zawrzeć nowe znajomości i poznać wiele bardzo interesujących osób. Nie grożą ci już samotne przejażdżki motocyklem, za którymi mało, kto przepada. Posiadacze motocykli są w stanie błyskawicznie znaleźć grupę znajomych chętnych wybrać się na krótsze i te zdecydowanie dłuższe wyprawy. Ponadto, zawsze możesz pojechać na zlot, gdzie na pewno uda ci się napotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach.
  9. Mówi się, że motocykle przyciągają kobiety. Coś w tym jest.
  10. Motocykle podkreślają osobowość i indywidualność.