flipping mieszkań

Wynajem długoterminowy czy flipping mieszkań

Wynajem długoterminowy czy flipping mieszkań?

Posiadanie nieruchomości w dzisiejszych czasach może przynosić spore korzyści finansowe. Jeśli ktoś posiada „dodatkowe” mieszkanie lub lokal gospodarczy, może nieco mniej martwić się o swoją przyszłość. Zyski z wynajmowania nieruchomości mogą co miesiąc stanowić solidny zastrzyk dodatkowej gotówki, która może służyć do kolejnych celów inwestycyjnych. Bardziej fachowym językiem  – mówimy tutaj o tzw. dochodzie pasywnym, czyli sytuacji, gdy wynajmowane przez nas mieszkanie samo przynosi na siebie zyski, pozwalając nam przy okazji zaoszczędzić i realizować dalsze cele biznesowe.

Co to jest flipping mieszkań? 

Wszystkim, których w przyszłości zainteresuje flipping mieszkań, należy donieść, że tego rodzaju pozyskiwanie dochodu z operowania nieruchomością może być wykonywane krótko lub długo terminowo. Flipper, czyli osoba zarządzająca nieruchomością, może zdecydować się na całkowitą sprzedaż obiektu lub tymczasowe wynajmowanie. Naszym zdaniem wynajmowanie jest o wiele bardziej korzystne, ponieważ wtedy dochód generowany jest stale, a po sprzedaży mieszkania fundusze pozyskane w pewnym momencie topnieją do zera. No, chyba że część funduszy pozyskanych ze sprzedaży nieruchomości lub cała kwotę zdecydujemy się przeznaczyć na zupełnie nowy obiekt do ponownego wynajmowania. 

Wynajem długoterminowy: zalety 

 Zalety wynajmu długoterminowego można wymieniać w nieskończoność, ale zwróćmy tym razem uwagę na te najważniejsze:

 • stałe przychody na konto lub do ręki
 • okazja inwestycyjna najbardziej opłacalna jest w czasie sezonu wypoczynkowego, a więc latem
 • nie musimy się martwić o zgłoszenia chętnych, jeśli na długi czas zamieścimy ogłoszenie w sieci
 • generowanie dochodu pasywnego
 • możliwość zaoszczędzenia i spełniania dawno odkładanych marzeń

Zdolność kredytowa, a strategia inwestowania 

Nasza strategia inwestowania w nieruchomości w dużym stopniu zależna będzie od zdolności kredytowej. Dlatego największe szanse na czerpanie zysków z flipingu na mała lub szeroką skalę mają te osoby, które do tej pory nie naraziły się jeszcze żadnemu z banków oraz biur informacji kredytowych. Najgorsze to mieć negatywną opinię w bazach BIK-u. Dyskwalifikuje ona nas przy wnioskach o kredyty i pożyczki. Chcąc kupić mieszkanie na kredyt pod wynajem długoterminowy, musimy mieć nieposzlakowaną opinię co do poprzednich zobowiązań wobec banku. Pracownicy przy spotkaniu uważnie prześledzą naszą historię, czy:

 • mieliśmy już wcześniej jakieś zobowiązania wobec banków
 • naszą historię BIK tworzą tylko kredyty i pożyczki pozyskiwane w bankach, czy też
  korzystaliśmy z usług firm pozabankowych
 • nasza dotychczas prowadzona działalność gospodarcza o innym, niż flipping mieszkań charakterze pozwala nam na swobodne utrzymywanie się, bez popadania w zadłużenia
 • nie jesteśmy żyrantami w stosunku do kogoś, dla kogo mieliśmy stanowić formę zabezpieczenia przy jego kredycie 

Finansowanie zakupu nieruchomości 

Trudno powiedzieć,czy istnieje jedna strategia inwestowania pod flipping mieszkań. Wiadomo, że na samym początku każdy z nas porusza się nieco po omacku. Nie zaszkodzi mieć wokół siebie przychylnych i doświadczonych flipperów, którzy pomogą nam uniknąć pułapek. Z drugiej strony, w tej branży na każdym kroku trzeba uważać, komu ufamy. W interesach tego typu napotkać można wiele zawiści i oszustw. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy w przetargu o określone mieszkanie do remontu walczy co najmniej kilku inwestorów. Jeśli bierzemy udział w przetargu, finansowanie zakupu nieruchomości może nastąpić wtedy, gdy rzucona przez nas, najwyższa oferta zakupu mieszkania zostanie zaakceptowana. Przetargi są właściwie najlepszą metodą na to, aby w miarę szybko uzyskać obiekt mający być w następstwie przeznaczony na wynajem długoterminowy. Każda nieruchomość, nawet ta najbardziej zaniedbana, ma swoją wartość, choćby ukrytą. To od nas zależy, ile z niej wydobędziemy i przeznaczymy do wykorzystania przez resztę świata. Flipping mieszkań to z całą pewnością narzędzie deweloperskiej przyszłości!

Więcej informacji na stronie Flipnapierwotnym.pl