lampa

W jaki sposób zrobić abażur do lampy podłogowej?

Obecnie lampy podłogowe są jednymi z najpopularniejszych elementów wystroju wnętrza w różnych stylach. Modnym i dobrym dodatkiem może być ręcznie wykonany abażur z różnego rodzaju materiałów. Będzie on stanowił idealne dopełnienie wnętrza i jednocześnie świetnie komponował się tworząc modną lampę. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób można samodzielnie przygotować tego rodzaju abażur.

W jaki sposób można samodzielnie przygotować abażur do lampy podłogowej?

Przede wszystkim abażur ma to do siebie, iż w idealny sposób dostosowuje się do różnego typu lamp, również podłogowych. Co więcej, można go w łatwy i szybki sposób usunąć wymieniając go na nowy abażur. W ten sposób można samodzielnie dopasować nowy abażur do lampy i do wnętrza pomieszczenia nie ponosząc jednocześnie dodatkowych kosztów zakupu nowej lampy. 

Dodatkowo abażur może być wykonany z różnego rodzaju materiałów. Zaliczają się do tego m.in.:

  • abażur z tkaniny;
  • abażur z papieru;
  • abażur ze sznurka;
  • abażur z tworzywa sztucznego np. plastiku.

W celu wykonania abażuru do lampy podłogowej należy zgromadzić następujące przedmioty:

  1. Materiał do wykonani abażuru o szerokości i długości dopasowanej do wymiarów lampy;
  2. Obcęgi, kombinerki, oraz nożyczki;
  3. Dwustronna, przezroczysta taśma klejąca;
  4. Sznurek satynowy.

Proces montażu abażuru jest bardzo prosty. Najpierw należy wykonać pomiary długości, szerokości oraz wysokości lampy – to pozwoli na ustalenie oraz odpowiednie wycięcie fragmentów materiału, który będzie pokrywał stalowy szkielet lampy. Następnie ostrożnie oznaczyć końce materiału (najlepiej ołówkiem lub markerem) i ostrożnie je wyciąć. Potem z kolei w celu umieszczenia materiału na lampie należy użyć bezbarwnej taśmy dwustronnej – to pozwoli na bezpieczne przymocowanie materiału do lampy.Ostatnim etapem jest umiejscowienie sznurka w środku lampy z jednym końcem przymocowanym do abażuru – jest to konieczne, ponieważ połączenie go z żarówką znajdującą się w środku pozwoli na każdorazowe włączenie oraz wyłączenie lampy. Tak przygotowany projekt sprawia, że przez długi czas można cieszyć się idealnie wkomponowaną we wnętrze lampą. Więcej informacji na temat wykonania abażuru do lampy podłogowej można znaleźć na stronie https://edisonlighting.pl/.