wypożyczalnia agregatów prądotwórczych

Jak wybrać sprawdzoną wypożyczalnię agregatów?

Jak wybrać wypożyczalnię agregatów?

Agregat prądotwórczy ma za zadanie bezawaryjnie pracować w sytuacji kryzysowej, w której nastąpi nagła przerwa w dostawie prądu. Ważne jest więc aby sam nie był powodem takich sytuacji. Mówiąc wprost oczekujemy od takiego sprzętu niezawodności. Zagwarantuje nam to przede wszystkim wysoka jakość, użytkowanie zgodnie z zaleceniami producenta oraz okresowa kontrola stanu technicznego. To wszystko to również zasady jakimi powinna kierować się solidna wypożyczalnia agregatów prądotwórczych. Poszukując takiej firmy warto zasięgnąć opinii znajomych a także zajrzeć na fora internetowe, które często są kopalnią recenzji firm i usługodawców. Najlepiej jest udać się do wypożyczalni z polecenia kogoś, kto z niej już korzystał i był zadowolony. Jeżeli szukamy jednak samodzielnie to podstawowym kryterium powinien być sam sprzęt. Dobrej jakości agregaty, renomowanych firm, już same w sobie stanowią pewnego rodzaju gwarancję. Dodatkowo, jeśli ich stan techniczny nie budzi żadnych zastrzeżeń, możemy się spodziewać porządnego sprzętu. Duży wybór w wypożyczalni to także duży plus. Mając do wyboru więcej modeli wybierzemy ten najbardziej optymalny dla nas pod względem zastosowania i mocy. Profesjonalizm i wiedza obsługi wypożyczalni również ma ogromne znaczenie. Bez tego będziemy się poruszali po omacku wśród asortymentu. Nie każdy ma przecież fachową wiedzę, tego oczekujemy od pracowników sklepu. Ostatnim ale jakże istotnym kryterium jest oczywiście cena oraz przejrzyste i uczciwe warunki wynajmu. Ceny wahają się zwykle od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę. Jest to jednak uzależnione od rodzaju i mocy agregatu a także od ogólnego okresu wynajmu.

Zastosowanie agregatów i ich moc

Udając się do wypożyczalni agregatów należy wcześniej doprecyzować jakie parametry powinien mieć sprzęt, którego szukamy. W zależności od zastosowania musimy wybrać pomiędzy agregatami jedno i trójfazowymi czy też pomiędzy stacjonarnymi lub mobilnymi. Wielkość, waga, moc, ilość urządzeń, które dany agregat może jednocześnie zasilać to kluczowe kwestie. Inne parametry to poziom generowanego hałasu a także rodzaj paliwa – benzyna, gaz a może akumulator? Warto pamiętać, że wielkość i moc agregatu przekłada się nie tylko na jego wydajność ale i na cenę. Dotyczy to zarówno kupna jak i wypożyczenia. Aby niepotrzebnie nie przepłacać, warto więc precyzyjnie określić swoje zapotrzebowanie na prąd. Jednocześnie nie warto tego zapotrzebowania sztucznie zaniżać w celu zapłacenia niższej kwoty. Za słaby agregat z pewnością nie spełni swojej funkcji.

Dodatkowe usługi w wypożyczalniach agregatów

Wiele wypożyczalni oferuje zniżki dla klientów, którzy planują na dłużej wynająć agregat. Warto zapytać o taką możliwość jak również o inne dodatkowe usługi. Może nią być np. transport w miejsce docelowe, szczególnie jeśli wypożyczamy agregaty o większych gabarytach. Najczęściej wymagają one również pomocy specjalisty w procesie montażu i podłączenia. Wiele firm zajmujących się wypożyczaniem agregatów współpracuje z elektrykami, którzy mogą nam w tym pomóc.