biuro dla freelancera

Wirtualne biuro? Idealne dla freelancera!

Coraz więcej osób pracuje z domu. Jednoosobowe firmy stają się bardziej profesjonalne i współpracują z nimi nawet uznane marki. Wirtualne biuro jest czymś, co może dodatkowo zwiększyć prestiż.

W ostatnich latach z pracy z domu czy z kawiarni zaczęło korzystać rekordowo dużo:

  • dziennikarzy
  • grafików
  • marketingowców
  • programistów

… i wielu innych specjalistów. Postęp technologiczny sprawia, że również przedstawiciele nieoczywistych zawodów mogą pracować z domu. Np. nauczyciele, trenerzy czy konsultanci prowadzą lekcje przez Skype. Klienci są jednak uważni i oczekują wysokiego standardu usług. Sprawdzają również przed podjęciem współpracy informacje o danym przedsiębiorstwie w sieci. Adres domowy w mieszkaniu w bloku brzmi mało profesjonalnie, jeśli chodzi o wysoko opłacanego specjalistę. Jeszcze gorzej wypadają osoby, które nie mają adresu. To właśnie w tym miejscu pojawia się zapotrzebowanie na wirtualne biuro dla firm

Wirtualne biuro – jakie korzyści?

Wiele firm chętnie podejmie współpracę z freelancerem, pod warunkiem, że mogą przesłać mu umowę pocztą. Osoba, która nie ma biura, nie jest w stanie zapewnić takiej możliwości, a przez to może podpisywać praktycznie tylko kontrakty w siedzibie kontrahentów. Kolejny aspekt to wiarygodność w sieci. Często klienci przeglądają firmy i porównują je ze sobą. Adres, telefon, profesjonalny e-mail – to świadczy o tym, że firma jest godna zaufania. Jeśli potencjalny kontrahent działa bez adresu, to natychmiast uruchamiają się dzwonki alarmowe. Szczególnie w branżach, które wiążą się z zaufaniem, jak prawo czy psychologia. Nawet, jeśli wirtualne biuro to adres czysto symboliczny, współpracownicy czy klienci lubią wiedzieć, że przynajmniej na tyle zdobył się współpracownik. Poza tym firmy spoza dużych miast mogą dzięki wirtualnemu biuru sprawiać wrażenie, jakby miały siedzibę np. w Warszawie czy Krakowie.

Wirtualne biuro to prestiż na skróty

Wirtualne biuro może też wiązać się z prestiżem, gdy mieści się w wyjątkowej lokalizacji. Najbardziej prestiżowe biurowce w kraju, centrum Londynu, a może modna dzielnica Warszawy? Dla freelancera wynajęcie w tych miejscach prawdziwego biura byłoby nierealne. Tymczasem korzystając z usług wirtualnego biura może on zaprezentować kontrahentom wizytówkę z prestiżowym adresem lub wpisać go na swojej stronie jako własny. Wiele osób na tej podstawie podejmie decyzję o współpracy. Pozwala to też oferować wyższe ceny, niż działając z nieatrakcyjnego miejsca na przedmieściach.

Własna sekretarka? To możliwe!

Wiele wirtualnych biur oferuje też usługi dodatkowe. Listy, które przychodzą na dany adres, mogą być przesyłane do domu wynajmującego. Czasem jest tam też sekretariat, w którym można odpowiedzieć na list czy zlecić nadanie faksu. Wszystko to sprawia, że życie freelancera staje się nieco prostsze, a dodatkowo zyskuje on niezwykły prestiż. Wiele osób obawia się sięgnięcia po usługę wirtualnego biura bojąc się, że to olbrzymie koszty. W rzeczywistości tak nie jest, a zmiany, jakie taka „siedziba” może przynieść dla firmy, mogą być imponujące.

Informacje dodatkowe 

Jeżeli szukasz usługi wirtualnego adresu, sprawdź tanie wirtualne biuro Warszawa – prestiżowy adres dla Twojej firmy za niewielkie pieniądze.