Serwis BMW

Serwis BMW – dlaczego warto oddać auto specjalistom?

W sytuacji, kiedy auto zaczyna szwankować, wówczas kierowcy rozpoczynają poszukiwania sprawdzonego i niedrogiego serwisu samochodowego. Niestety koszty naprawy w zależności od usterki mogą nieco nadwyrężyć domowy budżet, dlatego też kierowcy chętnie oddają swoje pojazdy do prywatnych firm zajmujących się mechaniką samochodową. Jednak czy aby na pewno jest to dobry pomysł?

Na polskim rynku oprócz prywatnych serwisów samochodowych funkcjonują także tzw. ASO, czyli Autoryzowane Stacje Obsługi, zlokalizowane przy salonach konkretnych marek np. BMW.Autoryzowanych serwisów BMW w Polsce jest kilka, jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się, czy zlecenie naprawy specjalistom jest właściwym posunięciem to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Kiedy odwiedzić autoryzowany serwis obsługi?

Choć wydawać by się mogło, że korzystanie z usług ASO jest najlepszym rozwiązaniem, to nasza ostateczna decyzja powinna być zależna od kilku istotnych czynników. Chcąc oddać pojazd do profesjonalnego serwisu BMW dużą uwagę należy zwrócić na okres gwarancyjny auta, jeśli nowy samochód w dalszym ciągu objęty jest gwarancją producenta to wówczas udanie się do ASO jest jak najbardziej wskazane, tym bardziej gdy koszty naprawy pokrywa ubezpieczyciel. Dlaczego?Autoryzowane serwisy BMW zatrudniają odpowiednio wykwalifikowanych fachowców posiadających specjalne indeksy, którzy wyspecjalizowani są w naprawach samochodów tej marki, co więcej ASO dysponują wyłącznie oryginalnymi częściami, dzięki temu do zera zmniejsza się ryzyko kolejnej naprawy, wynikającej z zastosowania dużo tańszego zamiennika.

Kolejną zaletą autoryzowanych serwisów jest ich szybkość działania oraz niebywała skuteczność. Miejsca te świadczą swoim klientom wysoką jakość wykonywanych usług, co w dużej mierze zawdzięczają zatrudnionym pracownikom, którzy na bieżąco są doszkalani, a także możliwości bezpośredniego skontaktowania się z producentem pojazdu, co ułatwi i przyspieszy usunięcie usterki.

Z kosztownej wizyty w ASO mogą natomiast zrezygnować posiadacze starszych modeli aut, które nie podlegają już gwarancji producenta. W przypadku starszych modeli samochodów, niekiedy lepszą opcją jest wizyta w lokalnym serwisie naprawy pojazdów, co wiąże się z obniżeniem łącznych kosztów ponad o połowę. Jak się okazuje wielu kierowców często poszukuje rozwiązania pośredniego. Chcesz wiedzieć, czy oprócz wizyty w ASO lub prywatnym warsztacie istnieje jeszcze inna możliwość serwisowania pojazdu?

Serwisy sieciowe BMW

Dużą sympatią wśród młodych i oszczędnych kierowców cieszą się tzw. serwisy sieciowe BMW. Są to firmy zrzeszone w sieci dla danej marki, które funkcjonują w zgodzie z wyznaczonymi zasadami.Serwisy sieciowe podobnie jako ASO dbają o doszkalanie zatrudnianych pracowników, właściciele takich firm regularnie wysyłają mechaników na dodatkowe szkolenia i warsztaty, dzięki czemu na bieżąco uzupełniają oni swoją wiedzę i zdobywają nowe umiejętności, co z kolei przekłada się na wydajność i efekty ich pracy. Dodatkowo o czym należy wspomnieć, to fakt, że serwisy sieciowe dysponują o wiele lepszym wyposażeniem niż lokalne warsztaty samochodowe. Przykładem serwisu BMW, który zapewnia jakość autoryzowanych serwisów jest BMW Stando Serwis Wrocław.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na szybkiej i profesjonalnej naprawie nowego pojazdu, wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie odstawienie auta do autoryzowanego serwisu BMW. Wówczas możemy mieć pewność, że usterka zostanie całkowicie usunięta tak by jazda samochodem była nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczne.

Źródło:
www.motofakty.pl