Walka z cellulitem

Cellulit: jak można go pokonać?

Cellulit to jedna z tych przypadłości, które wielu kobietom spędzają sen z powiek. Pomarańczowa skórka, która szpeci uda, pośladki oraz okolice brzucha, jest jednym z największych wrogów zgrabnej i zadbanej sylwetki. Co można zrobić, by pokonać cellulit? Z jakich rozwiązań kobiety na całym świecie korzystają najchętniej?

Warto pamiętać o jednym – cellulit nie jest problemem zarezerwowanym dla osób z nadwagą. Bywa i tak, że pomarańczowa skórka pojawia się na skórze osób bardzo szczupłych, które – teoretycznie – nie powinny mieć żadnych kompleksów związanych ze swym wyglądem. Cellulit nie jest problemem związanym z masą ciała, choć zbędne kilogramy i niezdrowa dieta sprzyjają jego powstawaniu. Główną przyczyną jego pojawiania się jest tłuszcz, który (razem z toksynami oraz ubocznymi produktami przemiany materii) gromadzi się pod warstwą skóry. Przybiera on formę nieestetycznych grudek, przez co objęta cellulitem skóra przypomina skórkę pomarańczy. Jak można pokonać ten problem?

Walka z cellulitem powinna być prowadzona na kilku frontach jednocześnie. Bez wątpienia pomocne będą tutaj masaże oraz wszystkie te zabiegi, które poprawiają krążenie. Wykorzystywane w tym celu są m. in urządzenia do kriolipolizy. Cellulit można też zwalczać za pomocą systematycznej aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że każda forma ruchu to bezcenne wsparcie i dla naszego zdrowia, i naszej sylwetki.
Jeśli chcemy pokonać cellulit, musimy też w porę wprowadzić kilka istotnych zmian do swej diety. Warto sięgać dania lekkie, przygotowane ze świeżych produktów. Uwzględnienie w menu tych produktów, które pozwalają przyspieszyć proces przemiany materii to kolejny krok, który w ramach walki z cellulitem warto wykonać.
Ogromną rolę w diecie na cellulit mogą odgrywać warzywa i owoce – pożywne, a jednocześnie pełne witamin i tak cennej dla naszej sylwetki substancji, jaką jest błonnik pokarmowy. By móc osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, warto sięgać po te produkty, które są dobrym źródłem krzemu. Minerał ten ma rewelacyjny wpływ na stan naszej skóry, reguluje też gospodarkę wodną. Jakie produkty są jego najlepszymi źródłami? Warzywa korzeniowe, a w szczególności marchew, pietruszka oraz seler. W walce z pomarańczową skórką pomocny będzie też potas, którego dobrymi źródłami są warzywa strączkowe oraz pomidory.