depilacja laserowa

Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Czy kiedykolwiek myślałaś o depilacji laserowej? Oto wszystko co powinnaś o niej wiedzieć przed podjęciem decyzji.

Depilacja laserowa

Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia to coraz bardziej popularna metoda trwałej depilacji. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się jak właściwie działa depilacja laserowa, czy jest bolesna i czy możesz spodziewać się jakichś negatywnych skutków – tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Kolor skóry i owłosienia

Depilacja laserowa polega na wysyłaniu energii z lasera przez włoski do mieszków włosowych tak, aby je uszkodzić, dzięki czemu włoski nie będą ponownie odrastać. Ponieważ energia z lasera jest przyciągana przez określoną pigmentację, zanim się na nią zdecydujesz koniecznie dokładnie przyjrzyj się kolorowi własnej skóry i włosków.
Osoby o bardzo ciemnej karnacji i bardzo jasnych włoskach nie powinny decydować się na depilację laserową, ponieważ energia lasera zamiast przeniknąć w głąb włoska do jego mieszka włosowego, pozostanie na powierzchni skóry i w ten sposób może ją bardzo poważnie poparzyć!

Powtarzanie depilacji laserowej

Wbrew powszechnej opinii, laserowa depilacja zbędnego owłosienia nie usuwa go na stałe. Doskonale usuwa ona włoski prowadząc do ich redukcji i przerzedzenia, ale często po kilku latach od serii zabiegów staje się konieczne ich powtórzenie, gdyż włoski stopniowo zaczynają odrastać.

Bezpieczeństwo w gabinecie kosmetycznym

Depilacja laserowa Katowice jest zabiegiem inwazyjnym i wiąże się z nim ryzyko uszkodzenia skóry, zatem przy wybieraniu gabinetu kosmetycznego, który go przeprowadzi nie warto iść na kompromisy. Jest to zabieg kosztowny, więc każda jego zbyt niska cena powinna wzbudzić Twoją nieufność. Koniecznie trzeba sprawdzić recenzje w Internecie, poczytać, czy gabinet, który chcesz wybrać jest bezpieczny i nie spowodował poparzeń u żadnej ze swoich klientek.

Ile zabiegów trzeba przeprowadzić?

Musisz przygotować się na to, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym, lecz ich serią i tylko konsekwentne wykonanie kilku pod rząd zapewni oczekiwane efekty. Najczęściej potrzeba 6-8 zabiegów aby pozbyć się zbędnego owłosienia, musisz jednak pamiętać, że będą one wykonywane w konkretnych odstępach czasowych. Pomiędzy 1 a 2 zabiegiem powinno upłynąć 6 tygodni, tyle bowiem trwa cykl wzrostu włosa.
Musisz również pamiętać o tym, aby w przerwach między zabiegami nie stosować innych metod depilacji! Z tego względu najlepiej zdecydować się na depilację laserową jesienią tak, aby zdążyć zakończyć cykl zabiegów zimą.

Czy to boli?

Zabiegi depilacji laserowej są bolesne, a stopień odczuwanego bólu jest zależny od różnych czynników. Na pewno do najbardziej nieprzyjemnych należą zabiegi usuwania zbędnego owłosienia z okolic bikini, pach oraz twarzy, podczas gdy depilacja laserowa nóg czy ramion będzie znacznie mniej bolesna.
Również kolor owłosienia ma wpływ na poziom bólu, który czujesz: im włoski są ciemniejsze, tym bardziej przyciągają energię laserową i mocniej przewodzą ją do mieszków włosowych, tym samym powodując większy ból.
Podobnie zabiegi przeprowadzane podczas miesiączki lub tuż przed nią czy po jej zakończeniu są bardziej nieprzyjemne, dlatego najlepiej zaplanować je w innych terminach.

Zabieg depilacji laserowej

Na dzień przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej powinnaś zgolić włoski z tych miejsc, z których mają one być laserowo usunięte. Dzięki temu unikniesz poparzenia skóry, ponieważ laser będzie przekazywał energię bezpośrednio do mieszków włosowych.
Warto ubrać się w luźne, nieprzylegające do ciała rzeczy, ponieważ skóra po zabiegu może być opuchnięta i źle reagować na dotyk.
Przez najbliższe 24 godziny po samym zabiegu należy unikać gorących pryszniców, mogłyby one jeszcze bardziej podrażnić skórę.
W miarę wykonywania kolejnych zabiegów włoski odrastają coraz cieńsze, dzięki czemu kolejne zabiegi są coraz mniej bolesne.

Negatywne konsekwencje

Warto byś wiedziała, jakie są potencjalne negatywne konsekwencje zabiegu depilacji laserowej. Wspomniane już poparzenie skóry to niestety nie jedyny taki skutek. Istnieje również ryzyko odbarwienia skóry laserem, może ono być tymczasowe, ale zdarza się, że zmiany w pigmentacji są trwałe.
Zdarza się również i tak, że depilacja laserowa wzmaga i stymuluje wzrost włosów, ale kolejne zabiegi powinny sobie z tym poradzić bez problemu.